YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ Untitled 1
 
5-6 Mayıs Diyarbakır YAYIN AĞACI Kitabevi imza-söyleşi... Yılmaz Odabaşı nın 1980-2014 yılları arasında yazdığı 11 şiir kitabının bir araya getirildiği toplu şiirleri HER ÖMÜR KENDİ GENÇLİĞİNDEN VURULUR, yeni baskısı Öteki Yayınevinden çıktı! ŞARKISI BEYAZ, (Roman)-5. baskısı Öteki Yayınevi nden çıktı! FERİDE (şiir) 15. baskısı Öteki Yayınevinden çıktı! Kitapçılarda ve internet kitap sitelerinde...
HABERLER-YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ
22.06.2018 15:04:10
      HABERLER
     Yılmaz Odabaşı'ya Cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl 8 ay

Şair-yazar Yılmaz Odabaşı hakkında, bir yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaların ilki sonuçlandı. 1 yıl 8 ay mahkumiyet kararı, 2 yıl susması koşuluyla ertelenecek. Dava konusu yazıyı paylaşarak duyarlığınıza sunuyoruz...
... Devamı
     YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA

Geçtiğimiz yıllarda İran’da çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan şiirleri ilgiyle karşılanan Yılmaz Odabaşı’nın, İngilizce’ye çevrilen “Evereything But You” ”adlı kitabından sonra, bu ay da İran’da bir şiir kitabı yayınlandı.
... Devamı
     ODABAŞI, NEW YORK ÜNİVERSİTESİNDE

Yılmaz Odabaşı, New York Üniversitesi'nin düzenlediği Nazım Hikmet ve Filistinli şair Mahmut Derviş' konulu bir konferans için Amerika'ya davet edildi.
... Devamı
     YILMAZ ODABAŞI VE CNNTURK'E RTÜK CEZASI

CNN TURK'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N 1K Programı'nda Yılmaz Odabaşı'nın konuşmasına ilişkin RTÜK üst kurulu ve Cumhuriyet Başsavcılıkları'nın "soruşturma" talebi, bir şerhe rağmen RTÜK'ten CNN TURK'e uyarı cezasıyla sonuçlandı.
... Devamı
     YILMAZ ODABAŞI'DAN BAKANLIĞA RED

“Yılmaz Odabaşı, bakanlığın Franfurt kitap fuarı özel davetine karşılık:"Kültür Bakanlığı'nın biletiyle bir yerlere gitmeyi reddediyorum," dedi.
... Devamı
 
     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007