YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ Untitled 1
 
Twitter resmi hesabımı Mayıs 2017 den itibaren yeni yıla kadar dondurduğumu dost ve okurlarımın bilgisine sunarım...Yıllardır beklenen ikinci romanım, BİZİ ZAMAN YENECEK adıyla 1 Ocak 2018 den itibaren okurlarıyla buluşacak...
    YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA
Eklenme tarihi 9.4.2015 2     Okunma sayısı: 4757    

       

             YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA

            Geçtiğimiz yıllarda İran’da çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan şiirleri ilgiyle karşılanan Yılmaz Odabaşı’nın, İngilizce’ye çevrilen “Evereything  But You” ”adlı kitabından sonra,  bu ay da İran’da  bir şiir kitabı yayınlandı.  

          Daha önce  Nâzım Hikmet, Attilâ İlhan, Ahmed Arif ve Orhan Veli şiirlerinden oluşan şiir kitapları yayınlayan Tahran Riva Yayınları,  bu ay Yılmaz Odabaşı  şiirlerinden oluşan bir çeviri kitabı  İran’da şiir okurlarının beğenisine sundu.

          Mostafa Sheikhpour’un çevirdiği, 73  sayfadan oluşan ve Türkçe adı “Bileklerimde Bayat Bir İntihar” olan kitapta Yılmaz Odabaşı’nın yirmi üç şiiri yer alıyor.

 
Geri
 
Yeni baskıları bulunmayan: Toplu şiirler HER ÖMÜR KENDİ GENÇLİĞİNDEN VURULUR ile ŞARKISI BEYAZ (Roman) yeni baskıları 2017 güz dönemi Siyah Beyaz Yayınları'ndan çıkacaktır.
     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007