YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ Untitled 1
 
.
HABERLER-YILMAZ ODABAŞI WEB SİTESİ
8.8.2022 02:43:51
      HABERLER
     Yılmaz Odabaşı'dan : AFORİZMALAR

1980’lerden günümüze edebiyatın hemen her türünde yapıtlar vererek okurlarıyla uzun soluklu bir yürüyüşü sürdüren usta kalem Yılmaz Odabaşı, bu kitabıyla bu kez yarım yüzyıllık yaşam serüveniyle sınanmış yetkin, derin ve sarsıcı tümcelerinden bir seçki sunuyor. Yılmaz Odabaşı'nın "Aforizmalar"ı, bir yaşam kılavuzu ve başucu kitabı niteliğinde…
... Devam?
     Yılmaz Odabaşı'ya Cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl 8 ay

Şair-yazar Yılmaz Odabaşı hakkında, bir yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaların ilki sonuçlandı. 1 yıl 8 ay mahkumiyet kararı, 2 yıl susması koşuluyla ertelenecek. Dava konusu yazıyı paylaşarak duyarlığınıza sunuyoruz...
... Devam?
     YILMAZ ODABAŞI ŞİİRLERİ İRAN'DA

Geçtiğimiz yıllarda İran’da çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan şiirleri ilgiyle karşılanan Yılmaz Odabaşı’nın, İngilizce’ye çevrilen “Evereything But You” ”adlı kitabından sonra, bu ay da İran’da bir şiir kitabı yayınlandı.
... Devam?
     ODABAŞI, NEW YORK ÜNİVERSİTESİNDE

Yılmaz Odabaşı, New York Üniversitesi'nin düzenlediği Nazım Hikmet ve Filistinli şair Mahmut Derviş' konulu bir konferans için Amerika'ya davet edildi.
... Devam?
     YILMAZ ODABAŞI VE CNNTURK'E RTÜK CEZASI

CNN TURK'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N 1K Programı'nda Yılmaz Odabaşı'nın konuşmasına ilişkin RTÜK üst kurulu ve Cumhuriyet Başsavcılıkları'nın "soruşturma" talebi, bir şerhe rağmen RTÜK'ten CNN TURK'e uyarı cezasıyla sonuçlandı.
... Devam?
     YILMAZ ODABAŞI'DAN BAKANLIĞA RED

“Yılmaz Odabaşı, bakanlığın Franfurt kitap fuarı özel davetine karşılık:"Kültür Bakanlığı'nın biletiyle bir yerlere gitmeyi reddediyorum," dedi.
... Devam?
 
     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007