Yılmaz Odabaşı Web Sitesi Untitled 1
 
.

        Web sitemizin konuk defterinin mesaj gönder butonu kapatılmış olup, arşiv olarak açıktır.


   Gönderen

   emine yalçınkaya
   mardin

  9.12.2007

     iyi geceler hocam bugün çok güzel duygulular yaşattınız bana adana'da ...OSMAN'nın başına gelenler çok kötü elbetteki ama işte gerçeklerimiz bunlar ... ve hep yaşıyacaz da bu ülke böyle devam edecek adamların görevi aydınları yok etmek ve biz aydınları yok ettikçe geriye gideceğiz ....AMA sizler varsınız yanı şairler yazarlar, edebiyatçılar siz bizi aydınlattığınız sürece biz de var olduğumuzun farkına varcağız çünkü bilgiye aç bir toplumuz... Çok teşekkürler hocam yüreğinize çok iyi bakın,sevgiyle kalın!


   Gönderen

   ZOZAN YILMAZ
   ADANA

  9.12.2007

     HOCAM BU AKŞAM SİZİ DİNLEMEYE ADANA KÖYLÜ KAFEYE GELDİM.İLK DEFA BİR KİTABINIZI OKUDUM "KÜL AŞKLAR.ŞİİRLERİNİZİ OKUMUŞTUM..SADECE DİYECEĞİM TEK ŞEY BU KADAR HARİKA BİR DUYGUYU İNSANLARA, YANİ OKURLARINZA NASIL VERDİĞİNİZ.. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..SİZİ TANIMA FIRSATIM OLDU... KİTAPLARINIZIN HEPSİNİ ALIP OKUYACAĞIM..ŞİMDİ ŞARKISI BEYAZI OKUCAĞIM.YÜREĞİNİZE İYİ BAKIN..


   Gönderen

   hazal{xezal}
   urfa

  8.12.2007

     slm yılmaz abim.daha önce şiiri hiç sevmezdim.şiirin,saçmasapan iki üç cümlenin biraraya getirilmiş birşeyden ibaret olduğunu sanıyordum.bu düşüncemin yanlış olduğunu anlamak için sizi tanımam yeterli oldu.benim için çok değerlisinz.şiir artık benim nefes alip vermemin dışında ikinci bi hayat...şiirlerinizi okuyrm ve okumayada devam edeceğm.Başarılar.esenlikle kalın.................!


   Gönderen

   renas
   nevsehir

  8.12.2007

     yılmaz abime sevgiyle... sana sonsuz saygım var hocam ama gökcen safak hanımefendiye iki cümle etmekte ısrarlı kalbim.yılmaz abimin kadim kitaplarına ellerinizi sürerek kanatmayın!


   Gönderen

   anamın bıraktıgı yerden sarıl bana
   erdek

  8.12.2007

     Kuğu Ezgisi Kuğuların ölüm öncesi ezgileri şiirlerim, Yalpalayan hayatımın kara çarşaflı bekçi gizleri. Ne zamandır ertelediğim her acı, Çıt çıkarıyor artık, başlıyor yeni bir ezgi, -bu şiir - Sendelerken yaşamım ve bilinmez yönlerim, Dost kalmak zorunda bana ve sizlere! Çünkü saldırgan olandan kopmuştur o, uykusunu bölen derin arzudan. Büyüsünü bir içtenlikten alırsa Kendi saf şiddetini yaşar artık, -bu şiir - Kuramadığım güzelliklerin sessiz görünümü, ulaşılamayanın boyun eğen yansısı, Sevda ile seslenir sizlere! Nilgün Marmara


   Gönderen

   adı yok...
   

  7.12.2007

     üzgünüm ve gerçekten içim acıyor artık.Yine aynı filmi izliyoruz.Bir zamanlar yine olmuştu bunlar ve ne demiştik hocam hatırlar mısın: "Bu ülkenin tapusu hiç kimsenin arka cebinde değildir!" Biz hep olduğumuz yerdeyiz ya bu yüzden! Sadece yüzler değişiyor ama zihniyetler hep aynı...


   Gönderen

   zuhal yıldırım
   ankara

  7.12.2007

     ağladım satırlarca kanadım sayfalarca yazık ki; bir tatlı masalla kandırılmışız yıllarca; yazmıştım okuduğum enfes bir Yılmaz Odabaşı kitabının arka sayfasına...Bir tatlı masaldan uyanır gibiydi uyanışım, memleket meselelerine usul usul ayışım.. Tarih, yazıcıların yazdıklarıyla övüldü, memleketini beş kuruşa satanların havanında dövüldü.. Biz memleketimizi seviyoruz canım kardeşim, taşına toprağına, her bir yaprağına kurban... Kardeşlik istiyoruz, barış istiyoruz memleketimizde.. Bu istekle ölüyoruz açlık grevlerinde, işkenceden geçiriliyoruz hapishanelerde, katlediliyoruz Maraşlarda Çorumlarda, yanıyoruz yakılıyoruz Sivaslarda.. Siz ne yapıyorsunuz, biliyor musunuz? Kardeşlik istediği için, ölüp ölüp yeniden doğanların feryatlarını duyuyor musunuz? Kuştüyü yataklarda pofidik yorganlara sarılıp okunan masalların sıcaklığıyla mışıl mışıl uyuyor musunuz?


   Gönderen

   Aytaç KORKMAZ
   Gaziantep

  7.12.2007

     Gökçer Şafak adlı okuyucuya! ülkenize aşıksınız ya soruyorum size: Bu ülkede Kürt, alevi, vicdani retçi, anarşist, ermeni, aydın, muhalif, sosyalist vs. olarak yaşamış olsaydınız ne hissedecektiniz acaba? Tüm bu sıfatlara ait olup olmamak hiç kimseyi birbirinden üstün ya da aşağı yapmaz ama acı çeken hep bu saydıklarım oluyor. Hala bu ülkenin çokkültürlülüğünü anlayamayan sizler yüzünden bu ülke böyle. Türkiye Türklerin değil kendini buraya ait hisseden herkesindir. Hrnat Dink öldüğünde sevindiniz muhtemelen, Malatya'da misyoner denilen insanlar boğazlandığında o eli kanlı gençlere kalbinizden kahraman payesi verdiniz ama tarih sizi haklı çıkarmayacak bir gün siz ve sizin gibi düşünenler anlayacaklar bu ülkeyi ve insınlığı kimin daha çok sevdiğini. Biz hep kaybediyoruz belki ama lütfen bizim alanlarımızdan bari uzak durun. Zaten hayatın her alanı açık size... ---- Bu kişiye daha fazla özel yanıt yazmayalım. Bu yeterli.Aytaç kardeşimin yazdıklarına içtenlikle katılıyor, teşekkür ediyorum. (Y.O.)


   Gönderen

   Serkan KOÇ
   Diyarbakır

  7.12.2007

     Ey hayat yine büyük mutluluklar verdin bize küçük gerekçelerle...Yılmaz abi çok teşekkür ederim,gerçekten çok merak ettim sizi,yani yazılar güncellenmeyince acaba abim rahatsız mıdır diye düşündüm ki çok şükür herşey yolunda.Yılmaz abi sana hem çok değer verip hem de çok uğraştırmak tezat gibi geliyor yani anlayacağınız abim,siteye o kadar yoğun bir ziyaretçi akını var ki,ben o dostlarımın yazdıklarına ayıracağınız vakti kendi yazdıklarımla uzatmak istemiyorum,en azından bu külfeti size yüklemek haksızlık ettiğim düşüncesini uyandırıyor,bu sebeple her daim aklımda olduğunuzu bilmenizi rica ederek yazmaya bir müddet ara vermek istiyorum,sanırım sizin güzel yazılar yazmaya ayıracağınız zamanı sadece mail okuma zamanına çevirerek hayatınızdan çalıyoruz...Ellerinizden öper saygılarımı sunarım.


   Gönderen

   gökçen safak
   

  7.12.2007

     Buram buram vatan hainliği kokan..asil türk askerinin küçülltülmeye , gerilla diye tabir ettiğiniz asagılık pkk yandaslarını insanmıscasına göstermeye çalıstıgınız, tamamen sahte ,gercekten uzak kuslar uzaktı sonra adlı öykü kitabını okudum ve bir türk vatandaşı, ülkesine aşık bir öğretmen ve bir subay eşi olarak sizden yalanlarınızdan tiksindim..üslup nefis, akıcılık harika tanım tasfir herşey mükemmel ama insanları bu yanlıs yalan, bölücü ,kardeşlikten uzak duygularla aldatmanız etkilemeye çalısmanız kabul edilemez..unutmayın türkiye türklerindir.istemeyen gider..bizim ekmeğimizi yemez. -------- Bu ülkede farklı kimlikler hep imha edildiler.Bu ay yurtdışına gittim, orada canını bu ülkede zor kurtarmış, atalarının matemiyle yaşayan Süryaniler, Yezidiler, Ermeniler, Kürtler gördüm.On milyon insan, -sağ kalabilenler-bu ülkede insandan sayılmadıkları için başka gökler altında dünyaya dağılmışlardı...Bundan utanmalıyız.Ben PKK'li değilim.Fakat bütün insanlığı; bütün farklı kimlikleri, kültürleri ve inançları kucaklayacak kadar geniş bir yüreğim var.Ben bu ülkede uzun yıllarımı sizin gibi düşenen insanlara acıyarak geçirdim.Ya siz, farklı olanla empati kurmayı hayatınızda bir kez denediniz mi hiç?Kardeş olmayı asıl siz hiç denediniz mi?Kimliğinden, mezhebinden, inancından dolayı bu ülkede bütün katledilenlerin laneti onları dışlayanların üzerine olsun.(Onlar sizin ekmeğinizi değil, kendi alınterleriyle kazandıkları ekmeği yediler, fakat karın tokluğuna yaşamak bile o insanlara çok görüldü. )Sizin yakın tarihten bile haberiniz yok.Dünyanın hiçbir yerinde böylesi bir ırkçılık kalmadı.O insanların acısı bizimle, laneti sizlerledir...(Y.O.)


   Gönderen

   adı yok
   

  6.12.2007

     "Adım yok benim. Adımı bilen yok. Doğuda ayaz bir sabah, bir çocuğun gamzesi kadar hissem yok hayatta. Kara basan, minik çıplak bir ayakta kırmızı bir sızıyım ben."


   Gönderen

   doğan araz
   ankara

  6.12.2007

     hocam selamlar. ben saray hapishanesinden koğuş arkadaşınız doğan. hatta bir ara üst ranzada yatmıştm sizin.sizin bana hapishanede hediye ettğiniz kaseti kaybettim ve bir daha bulamadım. sizden elinizde varsa o kaseti rica ediyorum. iyi yazmalar... ___!!____


   Gönderen

   renas
   amed

  5.12.2007

     yılmaz abim ,kadim dostum, geçtigimiz gün ziyaretçi defterine senin cok okumanı istedigim uzun bir yazı yazmıştım ,amacım hem yüregimin sızısını dindirmek hem senin yüregini güçlendirmekti.yayınlanmadıgını görünce de üzüldüm .yazımı senin okuman benim için çok önemli abim.sitede ki dostlarımızla da paylaşmak isterim ama... diyecegim o ki, aceba uzun oldugu için mi yayınlanmadı? ya da sebep nedir?bütün bunlardan önemlisi,sen okuyabildin mi abim?sen okuduysan gönlüm rahat edecek fakat okumadıysan da sen sag ol yeter abim.seni cokk ve sadakatle seviyorum ve için rahat olsun gülerekten yürüyorum... --- Mesajını, kişisel saymış ve sadece bana özel yazdığını düşünerek yayınlamamıştım.Bu mesajı okuyunca yayınladım.Selamla, sevgiyle...(Y.O.)


   Gönderen

   ......
   hollanda

  5.12.2007

     ŞİİRLERİN YAZİLARİN VE YÜZÜNLE BÜYÜDÜM,SEVGİNLE ÇOĞALİDM,HALA DA ÇOĞALİYORUM..İYİ Kİ VARSİN ..SANA SONSUZ ŞUKRANLARİMİ SUMUYORUM..SEVGİYLE KAL!!!

Toplam mesaj sayısı: 1242

Sayfa: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89]

     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007