Yılmaz Odabaşı Web Sitesi Untitled 1
 
.

        Web sitemizin konuk defterinin mesaj gönder butonu kapatılmış olup, arşiv olarak açıktır.


   Gönderen

   canan
   

  30.9.2007

     hep güzel iltifatlar, süslenmiş cümleler okuyorum burada. hiç eleştiren yok mu ya da var da biz mi göremiyoruz sayın Odabaşı? ___ Not: Yok, olsa yayınlanır.Bir tane vardı, onu da aşağıda yanıtladık, yayınladık.Sizin varsa, eleştirmeyenlerden rahatsızlık duymadan ve sakınmadan yazabilirsiniz...Lütfen buyrun!(Y.O.)


   Gönderen

   Aytaç KORKMAZ
   Gaziantep

  30.9.2007

     Merhaba, Yıllardır sizi izleyebileceğimiz bir araç arıyorduk sonunda bu site ortaya çıktı. Çok teşekürler. Dünyasız türk edebiyatının yurtsuz şairine sevgilerle!


   Gönderen

   Seda ÖZ
   istanbul

  29.9.2007

     "Bana kalırsa en iyi okur, çalışabilmesi için yazarını bazen yalnız bırakan okurdur.." Selam Yılmaz abi, fotoğraflarınızı sessizce izledim, yazılarınızı çıt çıkarmadan okudum. Ama artık yazmadan edemiyorum :) Siteniz çok güzel olmuş, müzikler de iyi seçilmiş.Sevgiyle kalın..


   Gönderen

   garip elyagut
   yalova

  28.9.2007

     Daktilo ve eylül yazınızı okudum bugün. Tekrar tekrar teşekkürler. Ellerinize sağlık. Bizim toplum için "hafızası zayıftır" diyorlar. İşte sizin gibi toplumun değerleri , bu hafızayı sık sık tazelemedikleri için haklılar. Şair-yazar edebiyat dünyasının onurlu insanlarının anı-roman-otobiyografilerini mutlaka yazmalarını bekliyorum. Sizler bu toplumun tarihinin tanıkları değil, anlatıcısı olmalısınız diye düşünüyorum. Sizler tarihimizi yazmayınca bir avuç nottan başka birşey elimizde kalmıyor ve tarihi utançlarını gizlemek zorunda kalan yüzlerce onursuz-satılmış insan yazıyor... Tekrar onurlu geçmişinizin ve bugününüzün önünde eğiliyorum. Sevgi, saygı ve selamlar. Ellerinize sağlık!


   Gönderen

   asi eylül
   adana

  28.9.2007

     merhaba yılmaz abi.sen kaleminle döküyorsun ya gönlündeki hayatı isyanları,umutları ve nefes almanın bedelini anlayanların kulak uçlarına.benim kulağıma değen yüreğime işlenen her şiirin ayrı bir hayatı yaşatıyor bana.yüreğine sağlık...


   Gönderen

   gülay erdoğan
   trabzon

  27.9.2007

     Bilirim anası Mediha'ya olan sevgisini ve derin özlemini,babasına olan nefretini,apoletleri ve mevkileri büyük ama beyinleri küçük generallere olan öfkesini,martılara olan tutkusunu ve ütopyasını,amed'e olan hasretini,Nevin'e olan sevdasını ve tabi FERİDE'yi yani o destansı şiirini,bir imza gününde tanık olduğum o sevgi dolu gözleri ve sıcacık yüreği bilirim ben ve şairim sen de bil seni nasıl sevdiğimi.sevgiyle...


   Gönderen

   furkan cırlavuk
   samsun

  27.9.2007

     bütün arkadaşlara en kalbi selamlarımla. ben bugün en çok yılmaz abime selam ediyor ellerinden öpüyorum.abi bugün birçok insan önünden perdeleri kaldırıp dünyayı görebiliyorsa sizlerin sayesindedir.


   Gönderen

   mediha
   mersin

  27.9.2007

     sakla yamalarını kalbim adlı kitabını okudum, özgeçmişinizi okudum ama onun sonunda hala yasadıgınızı belirtmiyordu.inanın öldügünüzü zannettim çünkü sizin gibi insanlar fazla yaşamıyorda ondan. sitenizde ilk olarak biyografiye baktım, yaşıyormuşsunuz oleyyy sizin gibi insanlardan yaşayan varmış oley !


   Gönderen

   mehmet
   ş.urfa

  26.9.2007

     slm yılmaz abi sizin kitablarınızı çok beğenerek okuyorum. sizin kuşlar uzaktır sonra kitabınız çok güzeldi kitap sevgim onla başladı diyebilirim inşallah sırtınız yere gelmez nice kuşlar uzaktı sonra kitaplar yazman dilegiyle saygılar...


   Gönderen

   asi eylül
   adana

  25.9.2007

     merhaba yılmaz abi , siten çok güzel.içimde buruk bi hüzün olduğunda resimlerine bakıyorum ve bende can sıkacak hiçbirşey kalmıyor...


   Gönderen

   Vuslat Yigit
   Adana

  25.9.2007

     Slm Yılmaz abi ben Vuslat sizin şiirlerinizi çok seviyorum varya bir şiirinizde şu söz:" gece insin el ayak çekilsin gelip kapında aglayacagım" çok güzel...Herkesin vardır heralde gidip kapısında aglamak istediği biri.Bazen ne düşündügümü bilirim de anlatamam, siz anlatadıklarımı anlatıyorsunuz.Teşekür ederim!


   Gönderen

   Fırat
   SİVEREK

  25.9.2007

     size sayın demiyorum. nice ustalara selam verdim kabul gördük. kabul gördük ve öğrendik size bin selam yolladım daha bir selam almadım çünkü "sen" siz olmayı seçtiniz size sayın demeyeceğim. _________ Kendinize nasıl yakıştırırsanız, nasıl doğru bulursanız öyle hitabetme özgürlüğünüz var tabii; ancak, bunu yapmadan önce bilmenizi istediklerimi lütfen okuyun :1- Bilgisayarınıza bir bakım yaptırın; zira, benim mail kutuma bu imza ve bu mail adresiyle bir tek selam gelmedi.Belleğime güveniyor, gelmediğini çok iyi biliyorum.2-Gelmiş olsa, burada ziyaretçi defteri mesajlarına -er veya geç -bir teşekkür notu yazdığımı bu sütuna on gün öncesine kadar yazmış olan herkes bilir.3-Benim "sayın" olmak gibi bir kaygım yok; fakat sizin "seniniz" olmak gibi bir çabam ve niyetim de yok.Murathan Mungan'ın da dediği gibi:"Ben nereden sizin 'sen'iniz oluyorum?"dur...4-Gelen her selama, her maile ayrı bir yanıt yazmamı kastediyorsanız eğer(ki sizden bana yansıyan tek satır yoksa da), bu zor... Çünkü günde on beş yirmi mail yazmaktan çalışamıyorum ve benim sizinle kurduğum iletişim, bir "alış" ve "veriş" değil; yani siz ne kadar yazarsanız, o kadar yazacağım, ben ne kadar yazarsam siz o kadar yazacaksınız diye bir hesap yok ve olmamalı .Burası bir ticaret ofisi değil. 5-Bana kalırsa en iyi okur, çalışabilmesi için yazarını bazen yalnız bırakan okurdur.Buna tolerans gösterilmediği yerde "siz" olmayı seçebilirim.Bir de kanımca siz olmakta bir asalet, bir düzey de var ve anında beni "sen"iniz yapmanıza engel bir tutum üstelik.6-Sakınsam, düşündüğünüz gibi zırhlarım olsa, bu mailinizi yanıtlamazdım, yayınlamazdım ve bana kalırsa kişi yazarına, toprağının insanına böyle çabuk ithamlarla değil, biraz empatiyle yaklaşmalıdır.SİZİ sevgiyle selamlıyorum. (Yılmaz ODABAŞI)


   Gönderen

   nizamettin gencer
   mersin

  24.9.2007

     yurtsuz şiirler kaseti varmı?1998 den beri tüm kitapçı ve kaset satanlardan arıyorum bulamıyorum nasıl bulabilirim yazarsanız sevinirim ________ Değil böyle bir kaset, on yıldır böyle bir kitap da yok.Zira bu kitabım toplu şiirlerime alındı.Boşuna aramış olmamak için, önce bir yapıtın gerçekten dolaşımda olup olmadığını öğrenmemiz gerekir kardeşim.Zahmet etmiş, boşuna yorulmuşsunuz. Çok selamlarımla.(Y.O.)


   Gönderen

   muzaffer keten
   Eskişehir

  23.9.2007

     "Videolar" bölümünde dolaşırken "Fikrimin İnce Gülü" adlı şarkıya rastladım, beni çok etkiledi ve defalarca dinledim. Zamanın derinliklerinden günümüze uzanan bir ışık gibiydi. Özellikle o harika fotoğraflarınızın eşliğinde, insanı alıp götüren, bir plak ya da gramofon havası taşıyan yakıcı bir şarkı... Böyle ilginç yapıtları bulup, dostlarınızla paylaştığınız için sonsuz teşekkürler ediyorum değerli Abim! Bazı notlarda bir dizide kullanıldığı yazıyor ama işte izlemeyince nereden bileceksin değil mi? Ben zamanın tozlarını hiç silmeden o şarkıyı bir daha dinlemeliyim! Selam ve saygılarımla!

Toplam mesaj sayısı: 1242

Sayfa: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89]

     Yılmaz Odabaşı resmi web sitesi ® 2007